ДЕЛА ШОСТАКОВИЧА У ИМС: Нови концерт из циклуса "Музиком кроз музеј"
ВИОЛИНИСТКИЊА Јована Удовић, уз клавирску сарадњу Светлане Пантелић, одржаће вечерас у 20 часова, петнаести концерт класичне и популарне музике у оквиру пете сезоне циклуса "Музиком кроз музеј", који заједнички организују Историјски музеј Србије и удружење UNICA ART.
Јована Удовичић, форо С. Вукић
На програму су композиције Дмитрија Шостаковича, а поред њих биће изведена и композиција изненађења из нотне архиве Историјског музеја Србије.
Талентована Јована Удовичић наступа након изванредних концерата младих уметника, који су део овог циклуса, још од друге сезоне.
У претходном периоду свој дар су исказале виолинисткиња Лана Зорјан, добитница престижне награде за музичко светско откриће у 2024. години (ICMA DISCOVERY AWARD 2024), пијаниста Лео Борисављевић, гитариста Вук Вукајловић, виолинисткиња Ката Стојановић и других.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)