ДУШАН КОВАЧЕВИЋ У ПАРИЗУ: Наш писац 7. априла гост је трибине "Књижевни сусрети"

Вукица СТРУГАР

05. 04. 2025. у 06:26

АКАДЕМИК Душан Ковачевић, драмски писац и управник Звездара театра, биће гост трибине "Књижевни сусрети" у Паризу која се организује у његову част 7. априла, под покровитељством Центра за проучавање и истраживање светске књижевности - ЦЕРЛОМ.

ДУШАН КОВАЧЕВИЋ У ПАРИЗУ: Наш писац 7. априла гост је трибине Књижевни сусрети

фото Н.Скендерија

Како је најављено у Француској, Душан Ковачевић је жива легенда српског позоришта и филма која је ушла на велика врата театра одмах по завршетку студија, са комадима "Радован III" и "Маратонци трче почасни круг". Преко пола века његова дела се редовно изводе у позориштима у Србији и иностранству,а његови филмови су постали су култни. Аутор је и сценарија за филм "Андерграунд" редитеља Емира Кустурице, који је освојио Златну палму на фестивалу у Кану.

Пројекат "Књижевни сусрети" основан је 2022. на иницијативу Ливије Екмечић са Универзитета у Стразбуру да би се промовисала српска савремена књижевност. Књижевни сусрети организују се у сарадњи са проф. др Александром Прстојевићем - ЦЕРЛОМ, др Ливијом Екмечић и др Жељком Тешићем, професором на Сорбони. Покровитељи су научни центри са Универзитета у Стразбуру (ГЕО) и са ИНАЛЦО-а (ЦЕРЛОМ), уз овогодишњег партнера, европску манифестацију "Стразбур, светски главни град књиге".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.

25. 08. 2025. у 13:15

УЖАС - ДА СЕ ПРЕВРНЕ ЖЕЛУДАЦ: Упали где производе крофне намењене ЦГ приморју - затекли су ХОРОР сцене (ВИДЕО)

УЖАС - ДА СЕ ПРЕВРНЕ ЖЕЛУДАЦ: Упали где производе крофне намењене ЦГ приморју - затекли су ХОРОР сцене (ВИДЕО)

Крофне су за многе једна од најпознатијих и најомиљенијих посластица на свету, али после гледања снимка који нам стиже из Црне Горе питање је како ћете убудуће гледати на оне куповне.

13. 09. 2025. у 17:03 >> 17:10

Коментари (0)

ОВА МАЈКА ЈЕ ПОСЕБНА: Разлог су њена деца, а ево и зашто (ВИДЕО)