"БОРА ШНАЈДЕР" У РИЈЕЦИ: Представа у режији Егона Савина на гостовању у Хрватској

Вукица СТРУГАР

21. 01. 2025. у 13:34

ПРЕДСТАВА "Развојни пут Боре шнајдера" Александра Поповића ( у режији Егона Савина) и извођењу ансамбла Југословенског драмског позоришта, гостује у среду 22.јануара, на сцени Хрватског народног казалишта Ивана пл. Зајца у Ријеци.

БОРА ШНАЈДЕР У РИЈЕЦИ: Представа у режији Егона Савина на гостовању у Хрватској

foto Н.Бабић

На фестивалима "Дани комедије" у Јагодини и "Дани Зорана Радмиловића" у Народном позоришту Тимочке Крајине у Зајечару, Ненаду Јездићу припала је награда за најбоље глумачко остварење, а представа је добила и највишу оцену публике. "Развојни пут Боре шнајдера" учестивовао је на фестивалима "Дани Мије Алексића" у Горњем Милановцу, Глумачким свечаностима "Миливоје Живановић" у Пожаревцу, као и на Фестивалу "Нови тврђава театар" у Чортановцима, на коме су награђени глумци Бранка Шелић и Радован Вујовић.

За улогу Боре шнајдера, Ненаду Јездићу је додељена награда "Раша Плаовић" за најбоље глумачко остварење на свим позоришним сценама у сезони 2022/2023.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

Огласили се стручњаци – ево колико је у Србији заиста зависника од игара на срећу