БИЛА ЈЕ ДУША ПОЗОРИШТА НА ТЕРАЗИЈАМА: Преминула Нађа Пиале, дугогодишњи члан нашег јединог музичког театра
У БЕОГРАДУ је јуче преминула Нађа Пиале (1953- 2025) ,ПР Позоришта на Теразијама, која је и после пензионисања остала нераскидиво везана за ову кућу, дружећи се са колегама и помажући им својим великим искуством.
фото Позориште на Теразијама
„Њена несебична посвећеност позоришту, топао и брижан однос према младим, новим колегама, као и онима који су отишли и које никада није заборавила, били су њен заштитни знак. Она је разлог што позориште није било радно место, већ други дом где смо вољени и поштовани. Неко ко ставља свачије потребе и жеље испред својих“ - с тугом се огласио њен театар.
Нађа Пиале, можда не случајно, рођена је 27.марта (на Светски дан позоришта) у Бијелом Пољу. Међу новинарима је била посебно вољена и поштована: ведра, предусетљива, добронамерна, предана свом послу до краја као душа куће – пример како се „из сенке“ води и представља један театар. Нађа је, иначе, мајка познатог глумца Стевана Пиала, на кога је пренела исти однос према професији.
Комеморација Нажи Пиале биће одржана у четвртак, 16. јануара у 10.30 часова у фоајеу Позоришта на Теразијама, а сахрана ће бити обављена истог дана у 13 часова на Земунском гробљу.
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
АЦА УДАРИО НА НЕДУ: Родила се у ТРИ града - она је медицински феномен!
ПЕВАЧ Аца Лукас поново је изазвао велику пажњу јавности када је гостовао у подкасту „Б-13“ код македонског шоумена Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13, и жестоко критиковао певачицу Неду Украден. У свом препознатљивом стилу, без длаке на језику, Лукас је коментарисао, како тврди, „вишеструки идентитет“ своје колегинице.
04. 11. 2025. у 12:33
Коментари (0)