МЛАДИ ВИРТУОЗ НА ХАРМОНИЦИ: Концерт Петра Балабана у Руском дому у Београду

Вукица СТРУГАР

14. 01. 2025. у 14:03

КОНЦЕРТ Петра Балабана, на чијем су програму дела руских композитора и барокне музике, у среду 15.јануара, на репертоару је Руског дома у Београду.

МЛАДИ ВИРТУОЗ НА ХАРМОНИЦИ: Концерт Петра Балабана у Руском дому у Београду

фото промо

Петар Балабан је рођен 2006. године у Београду. Основно музичко образовање је стекао у Црној Гори, а као солиста и камерни извођач освојио је преко 40 првих награда на државним и међународним такмичењима. Године 2024. у јуниорској селекцији освајио је признања на два највећа и најпрестижнија светска такмичења за класичну хармонику – Coup Mondiale и Trophie Mondiale и тиме постаје први хармоникаш у историји школе хармонике у Црној Гори који је остварио такве резултате.

Музикалност, виртуозност и зрелост којe показује у извођењу дела класичне музике, као и значајни успеси које има иза себе, сврставају га у ред запажених младих виртуоза класичне хармонике на светској сцени.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

Коментари (0)

РУС ПРИРЕДИО НЕВИЂЕН СКАНДАЛ: Колеге тенисери не могу да верују да се овако понашао! (ВИДЕО)