ХРОНИКА ДОГОВОРЕНЕ СМРТИ: Монодрама посвећена Бранку Миљковићу у краљевачкој Народној библиотеци
У Народној библиотеци „Стефан Првовенлани“ у Краљеву, у среду 11. децембра, са почетком у 18 сати, биће изведена монодрама „Хроника договорене смрти”, инспирисана животом и стваралаштвом песника Бранка Миљковића.
НБ Стефан Првовенчани
Идејну окосницу овог драмског текста, како се наводи у најави, чини својеврсни обрачун душе песника Бранка Миљковића са његовом судбином. Аутор текста је драматург Оливер Јанковић, аутор музике Зоран Све Јовановић, а монодраму изводи Драгица Ужарева која потписује и режију.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка
РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.
23. 06. 2026. у 08:02
"БОЖИЈА РУКА" И "ГОЛ ВЕКА" 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао "божанство" (ВИДЕО)
Дан када се фудбал променио. Постоје голови који доносе трофеје, мењају каријере, али је само један променио историју ове игре.
22. 06. 2026. у 12:45 >> 12:45
ТЕШКА БОРБА ЗА ЖИВОТ НАШЕГ СЛАВНОГ МУЗИЧАРА: "Рак ми гризе кости, проширио се на цело тело, молим вас - помозите да преживим"
"МОЛИМ вас, вратите ми ону доброту коју сам годинама делио са вама, донирајте одмах и помозите ми да преживим."
20. 06. 2026. у 16:23
Коментари (0)