ДАНИ НИКОЛЕ ТЕСЛЕ У ЧИКАГУ: Тродневна манифестација посвећена лику и делу нашег великог научника

В.В.С.

10. 09. 2024. у 21:44

ТЕСЛИНА научна фондација (ТНФ), са својим главним огранцима у Сједињеним Америчким Државама (САД) и Србији, организује први пут у Чикагу конференцију "Дани Николе Тесле" од 13. до 15. септембра - на више локација у овом најбројнијем српском граду у дијаспори.

ДАНИ НИКОЛЕ ТЕСЛЕ У ЧИКАГУ: Тродневна манифестација посвећена лику и делу нашег великог научника

фото Р.Берак

Како се наводи, ове године ТНФ слави 20 година постојања и преданог рада на промовисању лика и дела Николе Тесле, током којих је одржан велики број годишњих конференција у Њујорку и Београду, изложби - од Френклин института у Филаделфији до градова у Србији и Републици Српској, постављено је више од 35 бисти Николе Тесле, од којих је последња реализованана уочи овогодишњег Видовдана у Грачаници на Косову и Метохији, и бројних сусрета заљубљеника у Теслин рад организованих кроз мрежу "Никола Тесла" клубова.

У петак, 13. септембра, биће отворена изложба слика посвећена једном од највећих српских и светских научника и у наредна три дана ће заинтересовани моћи да виде дела сликарки Иване Милијев, Биљане Глоговац, Гордане Миливојчевић и Кристине Станек,као и представљање рада Теслиног музеја о којем ће говорити др Милена Татић Бајић и Никола Лончар.

Главни програм тродневне манифестације је сутрадан, у хали Саборног храма на Редвуд драјву у Чикагу, који ће отворити Никола Лончар, председник и Нада Мартиновић, потпредседник ТНФ.Том приликом, биће представљени актуелни радови истакнутих српских научника и инжењера, али и других појединаца из Матице и дијаспоре који се баве неговањем српске културе и нашег идентитета.

Трећи дан манифестације у Чикагу резервисан је за "Сусрет Теслиног народа" где ће ће истакнути чланови српске заједнице разговарати о начинима сарадње и умрежавања српских организација из Матице и расејања.

.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИР ВЕЋ У МАРТУ, УКРАЈИНА ИДЕ НА ИЗБОРЕ И РЕФЕРЕНДУМ? Ројтерс ексклузивно објавио детаље мировног споразума, али једна ствар кочи све

МИР ВЕЋ У МАРТУ, УКРАЈИНА ИДЕ НА ИЗБОРЕ И РЕФЕРЕНДУМ? Ројтерс ексклузивно објавио детаље мировног споразума, али једна ствар кочи све

АМЕРИЧКИ и украјински преговарачи разговарали су о амбициозном циљу да Русија и Украјина постигну мировни споразум до марта, иако је тај рок вероватно нереалан због недостатка договора о кључном питању територије, према речима три извора упозната са разговорима, ексклузивно је објавио Ројтерс.

06. 02. 2026. у 22:55

ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - То је лицемерно!

"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"

КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.

04. 02. 2026. у 13:32

Коментари (0)

ХРВАТИ БЕЖАЛИ ОД ОСВЕТЕ СРБА! Паника на ауто-путу због навијача (ВИДЕО)