НА ДУНАВ ФИЛМ ФЕСТУ У СМЕДЕРЕВУ ВЕЧЕРАС ПРЕМИЈЕРА СЕРИЈЕ „РИНГИШПИЛ“: Прве две епизоде по роману Јелене Бачић Алимпић
Филмско остварење редитељке Емилије Гашић, "78" дана, приказано је на великом платну у Малом граду Смедеревске тврђаве у оквиру такмичарске селекције 7. Дунав Филм Феста.

Фото: Н. Живановић
Филм 78 ДАНА кроз видео записе прати живот три сестре за време бомбардовања 1999. године. Након филма редитељка Емилија Гашић и глумица Маша Ћировић поклониле су се и у име филмске екипе поздравиле гледаоце.
Како је најављено, на премијери серије , појавиће се глумци Соња Јауковић, Сања Моравчић, Славица Вучетић, Марко Васиљевић, Невена Неранџић, Милош Влалукин и Иван Заблаћански као и редитељ, Милош Кодемо, продуцент, Макса Ћатовић и списатељица романа, Јелена Бачић-Алимпић.
Дунав филм фест траје до недеље, кда ће бити додељене награде за најбољи филм, режију и најбољу улогу.
Фестивал је подржао град Смедерево и Министарство културе, а реализатор је Центар за културу Смедерево.

ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте
ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.
30. 09. 2025. у 20:58

"ЗАШТО МИ ПИПАШ ЖЕНУ?" Овако је почела туча на свадби у Горњем Милановцу, насрнули на доктора (ВИДЕО)
СВАДБЕНО весеље у Горњем Милановцу претворило се у хаотичну сцену када је дошло до несвакидашњег инцидента.
30. 09. 2025. у 16:10

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)