НАСТАВАК ФИЛМА "ТОРНАДО": Акциона авантура у режији Лија Ајзака стиже у биоскопе
ОД продуцената успешних франшиза филмова - "Из доба Јуре", "Борна" и "Индијане Џонса", долази ново поглавље блокбастера из 1996. године - "Торнадо 2" (Twisters).

фото промо
Играју Глен Пауел, Дејзи Едгар Џонс, Брендон Переа, Ентони Рамос, а филм "Торнадо 2" од 18. јула биће доступан у свим биоскопима широм земље. У Америци приказивање у биоскопима почиње дан касније, 19. јула.
"Торнадо 2" је дуго очекивани наставак филма "Торнадо" из 1996. године, номинованог за Оскара, са Хелен Хант и Билом Пакстоном у главним улогама.
Групу ловаца на олује који се суочавају са смртоносним налетом у Оклахоми предводи лик Глена Пауела, Тајлер Оувенс. Иначе, Пауелово стварно искуство са торнадом помогло му је да обликује улогу Тајлера:
- Имао сам искуство са торнадом у Џарелу у Тексасу. Био је то Ф5, један од већих торнада. Бежао сам од њега са тетком Тафи у колима пуним рођака. Срећом није се приближио довољно да нам нанесе штету, али сећам се страха од тога да смо на путу и да пролази торнадо. - рекао је Пауел.
Редитељ Ли Ајзак Чунг се такође сусретао са торнадима одрастајући у Оклахоми, у Арканзасу, а истакао је да су током школских дана били припремани за кризне ситуације у случају торнада.
- Имам осећај да губимо разумевање о томе колико је важно да одржимо везу са природом. Волео бих да видим више прича у којима се наш идентитет дефинише у односу на Земљу и осећао сам да је овај филм био прилика за то, да покажемо колико смо заправо мали у поређењу са природом око нас, посебно када се бавимо торнадима, који су огромни, силовити и изузетно моћни. Они су једноставно силе природе које нас чине да се осећамо малима и стављају нас на наше место на много начина- изјавио је редитељ.
Припремајући се за снимање, глумачка екипа је прошла обуку у Националном центру за метеорологију на Универзитету у Оклахоми где је од стручњака учила основе о торнадима.

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

"ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ" Водитељка о тешкој болести
ЗВЕЗДА ријалити емисије „The Real Houswives of Beverly Hills“ и водитељка Теди Меланкамп (43), суочава се с тешком болешћу. Оперисала је тумор на мозгу, али се болест проширила и на плућа. Теди је открила да њен отац, рок легенда Џон Меланкамп (73), већ планира њену сахрану.
15. 06. 2025. у 21:19
Коментари (0)