ПРЕМИЈЕРНИ "ЗЕЦ И ПАС": Нови наслов на репертоару Позоришта лутака "Пиокио"

В.В.С.

04. 06. 2024. у 16:03

ПОЗОРИШТЕ лутака "Пинокио" ће у среду, 5.јуна, премијерно извести представу "Зец и пас", у режији Силвана Омерзуа.

ПРЕМИЈЕРНИ ЗЕЦ И ПАС: Нови наслов на репертоару Позоришта лутака Пиокио

фото промо

Нови наслов на репертоару куће инспирисан је једном од најпознатијих и најкраћих словеначких народних прича, а говори о томе да истина има много страна и да се у свакој крије занимљив заплет. Заснована је на префињеној ликовности и духовитом тексту. Намењена је најмлађима, а постављена је на минималистичкој сцени са дрвеним луткама и реквизитима.

Има две поделе, па су у првој Нела Николић и Лако Николић, а у другој Анита Бранковић и Ђорђе Крећа. Текст је написао Саша Ержен. Редитељ је, такође, креатор лутака и аутор сценографије, док је музику за представу компоновао Васко Атанасовски.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска

РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска

РУСКИ ски лист „Взгљад“ саставио је и у уторак објавио „Рејтинг непријатељских влада“ како би показао разлику између држава које се свесно супротстављају Русији и оних које су на ту одлуку „против њихове воље натерале спољнополитичке околности“, преноси Слободна Далмација.

14. 11. 2025. у 16:54

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Коментари (0)

МИ СМО УСПАВАНИ ДИВ, ДРУГО МЕСТО НА ТАБЕЛИ НИЈЕ ОПЦИЈА! Прво обраћање новог тренера Партизана од кад је стигао у клуб