ПРИЗНАЊЕ ЗА СТВАРАЛАШТВО: Кустурици ће у недељу бити додељена Борина награда у Врању
ОВОГОДИШЊЕМ добитнику престижне књижевне награде "Борисав Станковић", редитељу и писцу Емиру Кустурици, биће додељено признање у недељу 14. априла на завршној вечери манифестације "Борина недеља" која се одржава 58. годину.

Г.Шљивић
Вече добитника биће одржано у Музеј кући Бора Станковић, а осим добитника говориће и проф др Мило Ломпар. Одлуку је у Београду донео жири, у саставу професор др Слађана Јаћимовић, Александар Лаковић и професор др Мило Ломпар, који је преседавао жиријем.
У образложењу се наводи да Кустурица писац неколико прозних дела, романа и приповедака, обликује више репрезентативних књижевних топоса - детињство, дечаштво и младост. Наводи се и да је приметна подударност књижевне и филмске нарације у самом уметником поступку.

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

СРПСКА СНАЈА ИЗ ЗАМБИЈЕ Описала свој прелазак у православље: "У почетку, неке ствари биле су ми ЧУДНЕ"
ПАТРИЦИЈА Каунда из Замбије пре неколико година заљубила се у младића из Србије, а због њега се доселила у нашу земљу, па чак и променила веру.
02. 08. 2025. у 11:32
Коментари (0)