БЕСПЛАТАН УЛАЗ НА „ART EXPO“: Почела изложба уметности на Новосадском сајму
У аули Новосадског сајма отворена је изложба уметности „Art Expo“, која у свом 28. издању до понедељка, 25. марта, окупља ликовне уметнике, културне посленике и бројне љубитеље уметности уз слободан улаз.
С.Б.
Манифестацију је отворио Далибор Рожић, члан Градског већа за културу нагласивши да је реч о јединственој промоцији уметничких дела, организација и институција у области културе, као посебном доприносу популаризацији ресора културе у Новом Саду.
- Имајући у фокусу интегритет и идентитет човека у савременом свету овогодишња поставка „Art Expa“ покреће питања којима задире у саму срж брисања идентитеских ознака у свету глобализације. Овај Сајам, који умрежава и синергише, јасно препознаје ритам по којем дише Нови Сад као Културна престоница Европе, Омладинска престоница Европе и УНЕСКО креативни град. У име Града Новог Сада свим овогодишњим излагачима, организаторима желим да се да се на овом месту још пуно пута наши путеви укрштају, а руке у знак добродошлице Града домаћина да наставе још дуго година да се шире и пружају ка новим пространствима уметничких израза окупљених око свих маркантних тачака културног развоја Новог Сада – истакао је Рожић.
Никола Ловрић, генерални директор Новосадсаког сајма, нагласио је да пролећне манифестације у тој кући означавају почетак пословне излагачке године као и да овогодишње издање „Art Expa“ буди емоције посетилаца, на исти начин на који је побудило емоције уметника који су данас присутни на Сајму.
Награда „Сава Шумановић“ данас је уручена Здравку Јоксимовићу, вајару из Београда, за посебан допринос развоју уметничких идеја и изузетне домете у уметничком изразу. Јоксимовић је рекао да она представља један од најлепших тренутака у његовом уметничком опусу и животу.
Награда је установљена на инцијативу Галерије „Бел Арт“, Центра за визуелну културу „Златно око“, Новосадског сајма и Изложбе уметности „Art Expo“, и додељује се од 1999. године.
БОНУС ВИДЕО - ДР НОВОСТИ: Како бити емоционално интелигентнији?
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
РЕЧ ЈЕ НАШ ОБРАЗ ПРЕД БОГОМ: Награда "Стеван Раичковић" уручена Слободану Ристовићу
10. 07. 2026. у 23:25
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ПУТИН КОМЕНТАРИСАО БРАК НАШЕ ПЕВАЧИЦЕ: "Српкиња ти је жена? Они то неће украсти! Срби су поштени и пристојни - ако си преписао фирму на њу"
ТОКОМ разговора Владимир Путин га је упитао ко је његова супруга.
10. 07. 2026. у 21:56
Коментари (0)