ПРИЗНАЊЕ ЗА "ВАКУУМ": Награда "Милош Црњански" припала Јовани Дишић за први роман

В.В.С.

09. 02. 2024. у 13:02

НАГРАДА "Милош Црњански" припала је Јовани Дишић за њен први роман "Вакуум", који је 2022. објавила издавачка кућа "Вулкан".

ПРИЗНАЊЕ ЗА ВАКУУМ: Награда Милош Црњански припала Јовани Дишић за први роман

фото Промо

Жири Задужбине Милоша Црњанског, у саставу проф. др Бојана Стојановић-Пантовић, проф. др Слађана Јаћимовић и проф. др Мило Ломпар (председник), већином гласова је одлучио да Награду Милоша Црњанског за 2022/2023. годину додели роману "Вакуум", у којем су приповедањем у првом лицу, обједињени роман лика и образовни роман.

Ово признање додељује пишчева Задужбина на основу тестаментарног одређења Видосаве Црњански. Награда се додељује сваке друге године за најбољи првенац из једног од оних књижевних жанрова у којима се огледао Милош Црњански. Уз новчани износ, лауреат добија плакету и медаљон са пишчевим ликом. Садашњи донатори награде су Издавачка кућа "Клет" и Народна библиотека Србије.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НОВОСТИ САЗНАЈУ: Након Литваније, још једна држава забранила прелет српског авиона до Москве

"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Након Литваније, још једна држава забранила прелет српског авиона до Москве

НАКОН Литваније, и летонске власти забраниле су прелет српског авиона до Москве у коме је требало да буде председник Србије Александар Вучић, сазнају "Новости".

06. 05. 2025. у 18:27

НЕБЕНЗЈА ОДУВАО ЛАЖНОГ ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА ШМИТА, ПА ИЗАШАО ИЗ САЛЕ: Нећу да те слушам, немаш право да говориш!

НЕБЕНЗЈА ОДУВАО ЛАЖНОГ ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА ШМИТА, ПА ИЗАШАО ИЗ САЛЕ: Нећу да те слушам, немаш право да говориш!

У САВЕТУ безбедности Уједињених нација је у току редовна полугодишња седница о ситуацији у БиХ на којој је руски амбасадор Василиј Небензја изјавио је да Кристијан Шмит нема право да говори у име међународне заједнице у Савету безбедност, а онда изашао из сале не желевши да га слуша.

06. 05. 2025. у 17:03

КАКО ЋЕ ИЗГЛЕДАТИ НОВИ ЈУГО: Представљена прва макета (ФОТО)

КАКО ЋЕ ИЗГЛЕДАТИ НОВИ ЈУГО: Представљена прва макета (ФОТО)

ЛЕГЕНДАРНИ аутомобил yugo (југо), који је некада био понос домаће ауто индустрије, враћа се у потпуно новом издању! Након што је у фебруару ове године најављено оживљавање култног бренда, сада је на престижном сајму Car Design Event 2025 у Минхену премијерно представљена и прва макета будућег аутомобила.

07. 05. 2025. у 14:08

Коментари (0)

САСТАНЦИ СУ КОРПОРАТИВНИ ТРЕНУТАК ИСТИНЕ: Горан Вучетић из Mozzart - а одржао ново предавање у Српској асоцијацији менаџера