КОНЦЕРТ БЕОГРАДСКЕ ФИЛХАРМОНИЈЕ: Почаст Зорану Ерићу уз "Шест сцена - коментара"
БЕОГРАДСКА филхармонија изводи дело недавно преминулог композитора Зорана Ерића "Шест сцена - коментара", под палицом Морица Гнана, у петак, 2. фебруара од 20 часова у Коларчевој задужбини.

БГФ/ М. Ђоковић
У улози солиста су домаће снаге, филхармоничари Мирослав Павловић, Ксенија Милошевић и Мирјана Нешковић, а велика пријатељица оркестра - виолончелисткиња Маја Богдановић изводи српску премијеру композицијие "Плеши" Ане Клајн.
Филхармонија одаје почаст великом композитору извођењем композиције "Шест сцена - коментара", дела које је обележило новију историју оркестра, нашавши се на репертоару прве турнеје по Шведској 2006. године. Скоро двадесет година касније, Филхармонија даје омаж тим временима, уз солисте из оркестра. Тематски материјали од којих се гради ово дело потичу из опуса позоришне музике које је Ерић раније компоновао за представе "Антигона у Њујорку", "Бановић Страхиња", "Каролина Нојбер" и "Процес".
Маја Богдановић, виолончелисткиња међунардоне каријере, поново је са Београдском филхармонијом са још једном премијером у стогодишњој сезони. Овог пута је у питању Концерт за виолончело и оркестар британске композиторке Ане Клајн, проглашене за једну од десет најизвођенијих живих композитора на свету и најизвођенију британску композиторку, а композиција "Плеши" коју ће слушати филхармонијска публика, има преко 8 милиона прегледа на платформи Spotify.
Концерт крунише једно од омиљених дела на репертоару, "Живот јунака" Рихарда Штрауса. Раскошна симфонијска поема, има шест делова који музички осликавају јунака, његове непрријатеље, партнере, јунака у борби и у миру, као и јунаково повлачење из света и завршетак.

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)