СЛИКЕ И РЕЧИ ВЕЗЕНЕ ЗЛАТОМ: Савремна црквена уметност у Манаковиј кући
ЈЕДИНСТВЕНА изложба везиља из Београда и Србије, које се баве савременим црквеним уметничким рукотворинама, под називом "Позлаћеном и свиленом нити веземо слике, речи и симболе из Светог писма", биће отворена у среду, 4. октобра, у 18 часова, у Манаковој кући, при Етнографском музеју.

Фото промо
Кроз различите технике веза, које обухватају народни, традиционални златовез и свиловез, терзијски вез, савремени златовез, те комбиновану технику са употребом перлица (шљокица, каменчића), биће приказани радови који обрађују теме из хришћанства, пише у најави поставке, међу чијим експонатима су иконе, копије фресака, странице Јеванђеља, као и богослужбени покрови и одејаније изведене најразличитијим техникама веза.На отварању ће Вера Марковић, посетиоце упознати са техникама рада и поставком изложбе, која ће бити отворена до 10. новембра.

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

СРПСКА СНАЈА ИЗ ЗАМБИЈЕ Описала свој прелазак у православље: "У почетку, неке ствари биле су ми ЧУДНЕ"
ПАТРИЦИЈА Каунда из Замбије пре неколико година заљубила се у младића из Србије, а због њега се доселила у нашу земљу, па чак и променила веру.
02. 08. 2025. у 11:32
Коментари (0)