БРОЈГЕЛОВСКИ ПОГЛЕДИ НА БУДВУ: Изложба Драгана Станишића отворена у Цркви Свете Марије на Рту
У БУДВАНСКОЈ Цркви Свете Марије на Рту отворена је ретроспективна,постхумна изложба слика и скулптура Драгана Станишића (1953 – 2007), њиховог суграђанина, под називом „Бројгеловски погледи на Будву“.

фото Промо
Овај даровити уметник оставио је иза себе јединствене погледе на призоре древног града, а како кажу приређивачи изложбе ( Миљан Живковић и Марко Кентера) , стваралаштво овог виртуоза сачињено је од моћних слојева и представља причу о уметнику који је успео да извуче и у дрвену, обојену подлогу преточи своје погледе на средњовековну Будву. По угледу на старе мајсторе, осликавао је дела у смеђим, пригушеним тоновима са мотивима мора и морепловаца, камених тврђава Старог града и портрете некадашње властеле. И то није све: чувајући, на свој начин, од заборава богату баштину, са ронилачких путовања доносио је амфоре и друге артефакте и поклањао их будванском Музеју. Тако је античка „ трбушаста ваза“ постала један од препознатљивих амблема у сликаревом опусу. Цетињанин по рођењу,а Будванин по „срцу“ и уметничкој инспирацији, до краја прерано завршеног живота неуморно је стварао.
Изложба је отворена до 24.септембра,у оквиру седмог Фестивала "Ћирилицом".

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

СРПСКА СНАЈА ИЗ ЗАМБИЈЕ Описала свој прелазак у православље: "У почетку, неке ствари биле су ми ЧУДНЕ"
ПАТРИЦИЈА Каунда из Замбије пре неколико година заљубила се у младића из Србије, а због њега се доселила у нашу земљу, па чак и променила веру.
02. 08. 2025. у 11:32
Коментари (0)