КРОЗ ШИРИНЕ И ДУБИНЕ ПЛАВЕТНИЛА: Акварели Сузане Гигић у Уметничкој галерији "Стара капетанија"

М.А.К.

01. 08. 2023. у 15:22

ИЗЛОЖБА акварела Сузане Гигић, "Азурне дубине и ширине", биће отворена у среду, 9. августа у 19 часова у Уметничкој галерији "Стара капетанија".

КРОЗ ШИРИНЕ И ДУБИНЕ ПЛАВЕТНИЛА: Акварели Сузане Гигић у Уметничкој галерији Стара капетанија

Фото промо

На сликама овог циклуса су једрилице, које су, како тврди уметница, заправо симболи човека, цивилизације, и зато су представљене кроз односе својствене углавном људима.

- Живимо на плавој планети... - истиче Сузана Гигић. - Већи део површине је широко непрегледно плаветнило. Знаци живота у том плаветнилу одувек су ту, али само присуство човека, уочава се у тој "ширини и дубини" кроз начине како је успео да осмисли средство да се у плаветнило отисне - бродом. Једрилицом пре свега - јер она једина може бити у покрету, а да користи само снагу природе.
Изложба ће бити отворена до 20. августа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ШОКИРАН И ОГОРЧЕН ЗБОГ НАПАДА НА ПУТИНОВУ РЕЗИДЕНЦИЈУ: Детаљи разговора америчког и руског председника

ТРАМП ШОКИРАН И ОГОРЧЕН ЗБОГ НАПАДА НА ПУТИНОВУ РЕЗИДЕНЦИЈУ: Детаљи разговора америчког и руског председника

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је шокиран и огорчен покушајем Кијева да изведе напад на државну резиденцију председника Русије Владимира Путина, изјавио је помоћник председника Руске Федерације Јуриј Ушаков.

29. 12. 2025. у 17:38

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов

ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да је спреман да се састане са руским председником Владимиром Путином у било ком формату, али да је за то потребно да се ''речи и дела'' руског лидера подударају.

29. 12. 2025. у 13:08

Коментари (0)

ПРЕКО ГЛАВЕ МИ ЈЕ... Саша о свађи са Емином: Честитам јој!