ДАН МУЗЕЈА ЖРТАВА ГЕНОЦИДА: Поетско историјски програм у УКС
ПОВОДОМ обележавања Дана Музеја жртава геноцида у Удружењу књижевника Србије у уторак у подне ће бити одржан поетско-историјски програм, што је прва у низу планираних активности ових институција, а на основу споразума о сарадњи позписаног прошлог месеца.

FOTO: Arhiva novosti
Реч је о својеврсном поетско-историјском догађају на којем ће, у поетском делу, учешствовати: Милош Јанковић, председник Удружења, Братислав Р. Миовановић, главни и одговорни уредник Књижевних новина које већ 75 година објављује УКС, Видак Масловарић, потпредседник УКС-а, Мајо Даниловић, члан УО УКС-а, као и књижевници Радомир Андрић, Милко Грбовић и Милена Северовић.
Реализацију програма су омогућили Министарство културе и Фондација Музеја жртава геноцида.

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје
НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (0)