ОДЛАЗАК ДОБИТНИКА ПУЛИЦЕРОВЕ НАГРАДЕ: Преминуо амерички писац Дејвид Макалоу

Татјана Марковић

09. 08. 2022. у 00:11

АМЕРИЧКИ писац, наратор, историчар и добитник Пулицерове награде Дејвид Макалоу преминуо је у 89. години.

ОДЛАЗАК ДОБИТНИКА ПУЛИЦЕРОВЕ НАГРАДЕ: Преминуо амерички писац Дејвид Макалоу

Фото: Принтскрин

Макалоу је преминуо јуче у Хингаму, у Масачусетсу, саопштила је његова издавачка кућа "Симон и Шустер", пренео је АП.

- Дејвид Макалоу је био национално благо. Његове књиге оживеле су историју милионима читалаца. Кроз своје биографије, он је драматично илустровао најсјајније делове америчког карактера - навео је извршни директор издавачке куће "Симон и Шустер" Џонатан Карп у саопштењу.

Макалоу је двоструки добитник Пулицерове награде, као и Националне награде за књижевност, добио је и Председничку медаљу слободе, највишу цивилну награду САД.

Његове две књиге награђене Пулицеровим наградама, "Труман" и "Џон Адамс", ХБО мрежа је адаптирала у ТВ филм и мини серију.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИЗВЕШТАЈИ ГЕНЕРАЛШТАБА СУ НЕИСТИНА, СВЕ ЈЕ ИЗГУБЉЕНО! Украјинска војска открива шта се дешава у паклу Покровска

"ИЗВЕШТАЈИ ГЕНЕРАЛШТАБА СУ НЕИСТИНА, СВЕ ЈЕ ИЗГУБЉЕНО!" Украјинска војска открива шта се дешава у паклу Покровска

УКРАЈИНСКЕ снаге настављају упорно да бране џеп око Покровска и Мирнограда, упркос немилосрдним руским нападима који све више угрожавају линије снабдевања и повећавају ризик од потпуног окружења-

06. 11. 2025. у 14:56

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

ОНИ СУ ТВОЈЕ ЖРТВЕ! Папа јавно прозвао Трампа због ситуација у српском граду

"ОНИ СУ ТВОЈЕ ЖРТВЕ!" Папа јавно прозвао Трампа због ситуација у "српском" граду

ПАПА Лав позвао је на "дубоко размишљање" о начину на који се мигранти третирају у Сједињеним Државама, рекавши да су многи људи "дубоко погођени" политиком масовних депортација.

06. 11. 2025. у 12:50

Коментари (0)

ПРВО СМРШАО 20КГ - САДА ОТИШАО У ПЛАВО: Нова трансформација Андрије Кузмановића (ФОТО)