БЕЗ ЊЕГА НЕ БИ БИЛО ЧУВЕНЕ ТЕМЕ "ЏЕМСА БОНДА": Одлазак великог Монти Нормана

Танјуг

11. 07. 2022. у 22:19 >> 22:19

МОНТИ Норман, композитор и текстописац у чијем опусу се налази и чувена тема из "Џејмса Бонда", преминуо је у 94. години, потврдила је његова породица.

БЕЗ ЊЕГА НЕ БИ БИЛО ЧУВЕНЕ ТЕМЕ ЏЕМСА БОНДА: Одлазак великог Монти Нормана

Фото: Принтскрин Youtube

Као дете летонских имиграната, Норман је одрастао у источном делу Лондона, где му је мајка купила прву гитару када је имао 16 година.

Пре него што је прешао на филм, компоновао је музику за представе позоришта Вест Енд, попут Експресо Бонго и Слатка Ирма. преноси ББЦ на српском језику.

Његова музичка тема о Бонду, наручена за филм "Доктор Но" - први у низу остварења о британском шпијуну из 1962, коришћена је у свим наставцима.

Фото: Принтскрин Yоутубе

Продуцент Куби Броколи замолио је Нормана да компонује музику за тај филм.

Композитор је искористио једну од својих претходних композиција - „Бад Сигн Гоод Сигн" урађену за музичку адаптацију романа „Кућа за господина Бисваса" писца В.С. Најпола - и прерадио је имајући на уму углађеног шпијуна.

Норман је такође написао „Ундернеатх тхе Манго Трее" која прати чувену сцену на плажи из филма Доктор Но са Урсулом Андрес и Шоном Конеријем.

У богатој каријери Норман је такође певао са познатим бендовима и појављивао се у различитим шоу програмима заједно са Хари Секомбом, Питером Селерсом, Спајком Милиганом и Томијем Купером.

БОНУС ВИДЕО:

БОРА ТОДОРОВИЋ: Пре осам година отишао је један од најведријих наших глумаца

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје

НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.

04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

ОСВОЈИ КАРТЕ ЗА ЕВРОБАСКЕТ 2025 и навијај свим срцем за Србију