РАЗГОВОРИ СА ЈЕВГЕНИЈЕМ ЈЕВТУШЕНКОМ: Представљање књиге Горана Лазовића у КЦ "Чукарица"
КЊИЖЕВНО вече, на коме ће бити представљена књига "Планета Јевтушенко" Горана Лазовића, биће одржано у среду од 18 часова, у Културном центру "Чукарица". Гости промоције су професор др Малиша Станојевић, који је написао предговор за ову књигу, и Влада Канић, кантаутор.

Privatna arhiva
Књига је настала на основу разговора Лазовића са једним од највећих руских и светских песника.
- Јевгениј Јевтушенко је био у дубокој старости када је са Гораном Лазовићем водио дуге и занимљиве разговоре. Истинољубив и пун самопоуздања, тражио је у саговорнику песника коме ће отворити душу - каже Станојевић.
Књизи је претходио документарни филм "Свет без граница - Јевгенија Јевтушенка" познатог руског редитеља Александра Јакова, који је недавно премијерно приказан у Москви.
Књижевник, драматург и сценариста, Горан Лазовић, аутор је тридесетак књига које су превођене на руски, француски, италијански, јапански, кинески, пољски, украјински, јерменски и бугарски језик. Добитник је Медаље "Сергеј Јесењин" , за поезију, 2017. у Москви.

РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: "Ово је неприхватиљво и невиђено брутално"
ТРИ руска борбена авиона МИГ-31 ушла су данас у естонски ваздушни простор у области острва Вајндло без дозволе и остала у естонском ваздушном простору скоро 12 минута, пренео је естонски портал "Ерр.ее".
19. 09. 2025. у 17:00

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

УМРО ВЕЛИКИ ГЛУМАЦ Петровци: "Албанци ме звали 'српски шпијун', а кад треба - 'патриота'! Знам шта сам - никад ме нико није купио"
ГЛУМАЦ и професор глуме Енвер Петровци преминуо је данас у 72. години, а једну од последњих улога одиграо је између осталог у филму "Руски конзул", серији "Клан", "Јужном ветру", "Сенкама над Балканом", "Бољем животу"...
22. 09. 2025. у 16:07
Коментари (0)