У ЛОЗНИЦИ И ТРШИЋУ 88. ВУКОВ САБОР: „Метохијско појање“ на почетку најстарије српске културне манифестације

В. МИТРИЋ

09. 09. 2021. у 18:37

СВЕТКОВИНЕ 88. Вуков сабора, највеће и најстарије културне манифестације код Срба, почињу у понедељак, у Вуковом дому културе, традиционално подизањем саборске заставе и Мокрањчевом „Химном Вуку“.

У ЛОЗНИЦИ И ТРШИЋУ 88. ВУКОВ САБОР: „Метохијско појање“ на почетку  најстарије српске културне манифестације

Фото: В. Митрић

Концерт  „Метохијска појања“, академика професора др Светислава Свете Божића, рођеног Лозничанина, у извођењу Филхармоније младих „Борислав Пашћан“, чији је диригент Ђорђе Павловић, а пијаниста Александар Синчун, обележиће почетак саборовања, чији ће се програми одвијати све до недеље, 19 септембра, када завршна свечаност на летњој позорници у Вуковом Тршићу, крај Жеравије.

Драмолет у три слике „Иво Андрић -частан победник“, по тексту Мухамеда Буздуља, обележиће  завршницу саборовања, а пре тога ће у Научно образовном културном центру „Вук Караџић“ у Тршићу изложбу „Вук и Немци“ отворити  професор др Бошко Сувајџић.

Част да беседи на Вуковом сабору, после поздравне речи лозничког градоначелника Видоја Петровића, домаћина  манифестације, припала је професору др Александру Милановићу.

Фото: В. Митрић

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.

30. 12. 2025. у 20:45

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

БИЗАРНО: Осуђени председник већ месецима штуца, имао медицински захват - након изласка из болнице враћа се у затвор