МОНА ЛИЗА ПРОДАТА ЗА 2,9 МИЛИОНА: Апсолутни рекорд за репродукцију

18. 06. 2021. у 19:49

КОПИЈА чувене слике "Мона Лиза", ренесансног сликара Леонарда да Винчија из 17. века продата је данас на аукцији у Паризу за 2,9 милиона евра.

МОНА ЛИЗА ПРОДАТА ЗА  2,9 МИЛИОНА: Апсолутни рекорд за репродукцију

Foto: Printskrin Youtube

Рекордну суму за репродукцију овог ремек-дела издвојио је један европски колекционар, преноси Ројтерс.

Реплика, која носи назив "Хекингова Мона Лиза" по њеном власнику који је неуспешно тврдио да је копију купио педесетих година као оригинал, једна је од бројних репродукција оригиналне слике која се налази у париском музеју Лувр.

- Ово је лудило, ово је апсолутан рекорд за репродукцију Мона Лизе - рекла је портпаролка аукцијске куће Кристи.

Она је навела да се на међународној аукцији надметало 14 понуђача и да је у последњем часу понуда скочила са 500.000 на 2,4 милиона евра да би последња понуда достигла 2,9 милиона.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - То је лицемерно!

"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"

КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.

04. 02. 2026. у 13:32

Коментари (0)

ОДЛОЖИО САХРАНУ ОЦА ЗА ДВЕ НЕДЕЉЕ! Разлог? Да би могао да учествује на Олимпијским играма!