ХИМНА ЉУБАВИ: Концет на великој сцени националног театра
КОНЦЕРТ сопрана Снежане Савичић Секулић и Александре Стаменковић и камерног састава оркестра Опере Народног позоришта, под називом "Химна љубави", биће одржан вечерас од 19.30 на Великој сцени националног театра.

Фото: Архива
У првом делу концерта биће изведене арије Вивалдија и Хендла, док ће бисери барокне литературе донети дубоку емоцију љубав, надање, патњу - оптимистични Штраус, узбудљиви Рахмањинов, сентиментални Дворжак и молитвене Аве Марије од којих ће Гомесова имати премијерно извођење у овом аранжману.
Други део концерта представиће госта гитаристу и композитора, Немању Богуновића (на слици) који ће извести композицију "Сусрет", а следе композиције Вила Лобоса, Дел Акве, "Пољубац" Ардитија и страсног Пјацоле уз подршку госта - младог талентованог хармоникаша Луке Лопичића. Kонцерт ће бити завршен дуетом "Химна љубави", по тексту Едит Пјаф.
Препоручујемо

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом
ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.
06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

"ВРЕМЕ ЈЕ ДА СЕ РАТ ОКОНЧА!" Зеленски изнео три украјинска захтева за дугорочни мир са Русијом
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски огласио се након што је договорен састанак Владимира Путина и Доналда Трампа и открио шта су његови циљеви на мировним преговорима.
07. 08. 2025. у 16:00
Коментари (0)