СВЕДОЧИО СУВЛАСНИК "ЈОВАЊИЦЕ": Настављено суђење против Предрага Колувије
СВЕДОЧЕЊЕМ Александра Анђића, сувласника фирме "Јовањица", у среду је пред Специјалним судом у Београду настављено суђење Предрагу Колувији, већинском власнику овог пољопривредног добра надомак Старе Пазове, који је са још девет особа оптужен да је на плантажама овог предузећа узгајао марихуану.

Фото МУП
Сведок је истакао да је са Колувијом у посао ушао јер му се допала његова визија око гајења органских производа. Сведок је казао да је у једном моменту дошло до идеје о сарадњи са фирмом "Супериор", која се бавила продајом семена индустријске конопље. Како је казао, ово предузеће је било веома референтно на тржишту у погледу продаје семена.
- Предраг ми је рекао да је наишао на проблеме у Западној Европи, јер је препознат као неко ко има идеју и визију у вези са производњом индустријске конопље у медицинске сврхе. Рекао је да су му пришли странци са намером да преузму компанију. Пеђа је био децидиран и одбио продају компаније - рекао је Анђић.
Као сведок пред судом се јуче појавио и Небојша Ђиновић, један од власника "Супериора", наводећи да му је полиција упала у фирму 28. новембра 2019, две недеље након Колувијиног хапшења. Он је истакао да су му полицајци претили и однели све ствари везане за пословање.

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (0)