ДЕТАЉИ НАПАДА НА СРПСКЕ ПОЛИЦАЈЦЕ: Ево како је дошло до другог сукоба у неколико дана
ДАНАС поподне, око 17.00 часова непознате особе пуцале су из правца Косова и Метохије из аутоматског оружја на припаднике српске полиције.
Фото: Depositphotos
Према сазнањима “Новости” у овој пуцњави која се догодила надомак административне линије нико није повређен, а припадници полиције одговорили су хицима у ваздух.
- Током дана Албанцима из подујевских села који су крали шуму унутар куршумлијске општине преврнуо се трактор са дрвима. Када су у поподневним сатима дошли да извуку трактор отворили су ватру из аутоматског оружја на припандике полиције који су приметили крађу. Срећом у тој пуцњави нико није повређен а полицајци су одговорили хицима у ваздух - испричао је "Новостима" извор упознат са овим инцидентом објашњавајући да се пуцњава десила надомак Луковске бање у потезу административне линије који није настањен.
Иначе, ово је друга пуцњава албанских шумокрадица у последња четири дана на припаднике полиције у куршумлијској општини који обезбеђују административну линију. На срећу ни у претходној пуцњави није било повређених али су крађе шуме поготову у овом периоду од стране Албанаца на потезу административне линије која се између куршумлијске и општине Подујево протеже у дужини од 106 километара честе.
Другу, односно косовску страну административне линије обезбеђују косовска полиција и КФОР али шумокрадиоце неометано упадају на ово подручје административне линије које је брдско планинско и под шумом, а приликом контроле српске полиције која спречава крађе шуме, Албанци који долазе углавном наоружани.
Штете које причињавају крађом шуме су непроцењиве поготову што осим крађе стабала мењају и конфигурацију терена због непланске сече. Шумокрадице углавном не бивају кажњене јер их са друге стране административне линије нико не контролише.
Препоручујемо
ПУЦЊАВА НА ПОРОДИЧНОМ СЛАВЉУ: Одређен притвор двојици у Малом Зворнику
28. 10. 2020. у 16:49
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).
25. 03. 2026. у 10:29
Коментари (4)