ЗАВРШЕН ДОКАЗНИ ПОСТУПАК: Рочиште за убиство Луне Фируловић у Прахову
САСЛУШАЊЕМ вештака, јуче је у Вишем суду у Зајечару настављено суђење Зорану Албићу (на слици) из Прахова, оптуженом да је у ноћи између 26. и 27. маја 2019. до смрти тукао Луну Фируловић (2,5), ћерку своје тадашње девојке Весне Фируловић, која већ издржава казну од осам година због непружања помоћи немоћној особи.

Фото С. М. Јовановић
Вештак Марија П. из Специјалне затворске болнице је остала при свом ранијем исказу. На питање браниоца оптуженог Албића, шта је могло да утиче да оптужени изгуби контролу, будући да му је приликом анализа откривена аутоимуна болест Хашимото тиреоидитис, она је објаснила да је опсервација комисије утврдила да код Албића "нема душевних болести, заосталости, нити привремене душевне поремећености чак ни у случају да је користио дрогу или алкохол".
Бранилац је на суђењу поновио предлог са припремног рочишта за ново психијатријско-психолошко вештачење оптуженог, а заменик вишег јавног тужиоца да се прибави извештај такси-удружења и открије идентитет возача који је Албића и Весну Фируловић са мртвом девојчицом возио у Хитну службу неготинске болнице. Затражен је и листинг разговора мобилног телефона.
Кривично веће је све предлоге одбило и закључило да је доказни поступак завршен. Како је бранилац тражио одлагање због припреме завршне речи, Суд је донео одлуку да се ново рочиште закаже за 5. новембар.
- Ми ћемо се борити да издејствујемо највећу могућу казну у трајању од 40 година - каже Марко Станковић, заступник Фондације "Тијана Јурић", чији је оснивач Игор Јурић, такође, присуствовао и овом као и претходним рочиштима.
Препоручујемо

АЛБИЋ ПОГЛЕДОМ "СТРЕЉАО" СВЕДОКЕ: Детаљи са суђења за убиство мале Луне
30. 09. 2020. у 08:00

РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: "Ово је неприхватиљво и невиђено брутално"
ТРИ руска борбена авиона МИГ-31 ушла су данас у естонски ваздушни простор у области острва Вајндло без дозволе и остала у естонском ваздушном простору скоро 12 минута, пренео је естонски портал "Ерр.ее".
19. 09. 2025. у 17:00

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"ОПРАШТАМ УБИЦИ" Удовица убијеног Кирка заплакала пред 10.000 људи - Трамп је тешио
НА ПРЕПУНОМ стадиону у Глендејлу, у савезној америчкој држави Аризони, у недељу је одржана комеморација за убијеног конзервативног активисту Чарлија Кирка, којег је председник Доналд Трамп у свом говору назвао херојем и мучеником за америчку слободу.
22. 09. 2025. у 08:39
Коментари (0)