НА ТЕРЕТ МИТО ОД 10.000 ЕВРА Подигнута оптужница против Мирољуба Јевтића

Н. Б.

05. 10. 2020. у 14:50

ТУЖИЛАШТВО за организовани криминал поднело је суду оптужни предлог против бившег директора ЈП "Инфраструктура железнице" Мирољуба Јевтића, због сумње да је примио мито од 10.000 евра у вези са експропријацијом земљишта на трасама брзих пруга.

НА ТЕРЕТ МИТО ОД 10.000 ЕВРА Подигнута оптужница против Мирољуба Јевтића

Фото: Танјуг

Оптужница је подигнута и против Драгослава Бурзановића, члана Надзорног одбора Привредног друштва "Ратко Митровић" из Новог Сада, као и адвоката Зорана Стојановића и Владислава Костића. Њима се на терет ставља давање мита.

Тужилаштво је након покртетања истраге у јануару саопштило да је Јевтић, наводно, неосновано и непотребно ангажовао адвокате на пословима експропријације земљишта на траси планиране изградње брзе пруге. Сумња се да су део уплаћеног новца од "Инфраструктуре железнице Србије", по основу фактурисаних услуга у вишемилионским износима, као мито, преко посредника, предавали њему као директору. Јевтић је, како је саопштено, ухапшен када је, наводно примио мито од 10.000 евра. Сви осумњичени су на саслушању негирали дела која им се стављају на терет.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје

НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.

04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (1)

ПОВАМПИРИЛО СЕ УСТАШТВО: Десетине хиљада Хрвата пева Ајмо, ајмо, ајмо усташе! (ВИДЕО)