ОТМИЧАРИ МАЛОГ ПЕТРА УСКОРО НА ОПТУЖЕНИЧКОЈ КЛУПИ: Потврђена оптужница против Марка Јовишића, његовог сина Лазара и Алексе Мрђе
ВИШИ су у Сремској Митровици потврдио је оптужницу коју је подигло тужилаштво против Марка Јовишића (54), његовог сина Лазара (19) и Алексе Мрђе (19), из Старе Пазове, осумњичених да су 27. октобра прошле године отели Петра Митровића (13), из Старе Пазове, и држали га заточеног у напуштеној викендици у Белегишу.
Приватна архива
Оптужница још није правоснажна, а који су били мотиви киднаповања тринаестогодишњака могло би ускоро да се открије у судници.
Оно што је до сада истрага утврдила јесте да су "мозак операције" отмице дечака била браћа Јовишић, док су им подршку у овом кривичном делу дали отац и њихов пријатељ Мрђа. Против малолетног Јовишића (17) води се судски поступак за малолетна лица у Вишем суду у Сремској Митровици.
Отмица дечака из Старе Пазове подигла је целу Србију на ноге, када се пронела вест да је крајем октобра око пола сата пре поноћи у Улици Бранка Радичевића у Старој Пазови нестао Петар. Дечака, који је био на бициклу, Јовишићи су пресрели, отели и везали, а затим путничким аутомобилом марке "пунто" одвезли у напуштену викендицу где су га држали неколико сати. Оперативним радом полиције брзо и ефикасно дечак је неповређен враћен својим родитељима.
Како наш лист сазнаје, Петар је после овог немилог догађаја завршио основну и уписао средњу школу, али када увече треба да изађе и даље осећа страх.
Препоручујемо
НЕРАСВЕТЉЕНА ТРАГЕДИЈА: Десет година од нестанка Ђорђа Андрејића (13), не зна се да ли је отет или убијен
20. 07. 2020. у 13:21 >> 13:21
ТРАГИЧАН СЛУЧАЈ: После смрти дечака у дому "Дринка Павловић" нема одговорности
15. 07. 2020. у 15:29
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
МОСКВА ОТКРИЛА УКРАЈИНСКУ ЗАМКУ: Кијев подлим потезом хтео да онеспособи руске војнике - ФСБ запленио пошиљку из Пољске
УКРАЈИНСКЕ специјалне службе су испоручиле улошке за ципеле са уграђеним експлозивним направама јединицама Оружаних снага Руске Федерације, сазнао је „Militarny“ од извора у једној од специјалних служби. Према речима извора, оперативци су успели да изграде мрежу за испоруку уз помоћ руских добровољаца, а прве испоруке су се догодиле почетком марта. Број предмета се наводно мери десетинама хиљада.
26. 03. 2026. у 12:34
Коментари (0)