КАЗНЕ ДВАНАЕСТ ГОДИНА ЗАТВОРА: Непоштовање мера заштите у борби против ковида 19

14. 07. 2020. у 17:51

КОСОВСКА полиција почела је од данас са изрицањем новчаних казни грађанима који не поштују мере усвојене од стране косовске Владе а у циљу спречавања борбе против корона вируса.

КАЗНЕ ДВАНАЕСТ ГОДИНА ЗАТВОРА: Непоштовање мера заштите у борби против ковида 19

Архива БЖНовости

Наиме,како су пренели приштински медији на албанском језику,према Закону о спречавању заразних болести, за теже прекршаје предвиђене су казне од две до 12 година затвора,док су за лакше прекршаје предвиђене новчане казне.

У циљу спречавања ширења корона вируса , косовска Влада од почетка ове недеље донела је одлуку о обавезном ношењу заштитних маски и држања дистанце од два метра док је у општинама:

Приштина, Призрен, Урошевац, Вучитрн, Јужна Митровица, Северна Митровица, Гњилане, Косово Поље, Штрпце, Лепосавић, Зубин Поток и Звечан од 21 до 5 сати забрањено било какво кретање, осим у хитним здравственим случајевима. За грађане старије од 65 година и грађане са хроничним болестима уведена је забрана кретања и они се могу кретати у раним јутарњим часовима од 5 до 10 сати и увече од 18 до 20 часова.

Истовремено, забрањен је рад вртића,као и културних и спортских установа у затвореном простору, забрањено је одржавање верских церемонија, као и окупљање више од пет грађана на јавним местима..Такође,сви тржни центри дужни су да се придржавају радног времена од 5 до 21 час а општински, финансијски, електронски и поштански сектор пружају услуге са минималним радним временом исмањеним бројем ангажованих радника.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: Доделити му статус савезне државе САД

ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"

АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.

12. 01. 2026. у 21:16

БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина

БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина

МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.

13. 01. 2026. у 10:22

Коментари (0)

ЉУДИ ШОКИРАНИ СЦЕНОМ НА РТС-У: Уместо заставе Србије - ОВО! А ево како је скандал објаснио Јавни сервис!