ЛОПОВИ УКРАЛИ НОВАЦ И АЛАТ: Опљачкана Црква Христа Спаса у Церници у Косовском Поморављu
ЦРКВА Христа Спаса у Церници, у косовском Поморављу, опљачкана је у ноћи између четвртка и петка а још увек непознати лопови украли су новац као и алат потребан за одржавање цркве.

фото РТВ Пулс
Провалу и пљачку цркве јутрос је приметио мештанин Миливоје Нисић који брине о светињи а који је о томе одмах обавестио полицију.
- Јутрос сам дошао у цркву да припремимо задушнице. Затекао сам преметачину. Обијена нам је капела, из које је однешен комплетан алат. Било је и неких динара, динари су остављени, а ситни еври су донети- рекао је Миливоје Нисић за РТВ Пулс и истакао да ово није први пут да се црква нашла на мети пљачкаша.Иначе, у овом мултиетничком селу код Гњилана до 1999. Године било је већински српско са око 130 српских породица са око 800 становника док сада у 40-ак кућа живи свега око 130 Срба.

"ПОЈЕДОХ СЕ ЖИВ, ИЗЛУДЕ МЕ ТО" Вучић о отварању ауто-пута до Пожеге: То су већ фолирања и глупирања, крајњи рок до понедељка
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић говорио је из Чачка о отварању ауто-пута до Пожеге.
03. 07. 2025. у 11:49

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи
ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.
01. 07. 2025. у 11:45

НЕМА КАМЕРА, РАДАРА, НИ ПОЛИЦИЈЕ: У Србији уведен НОВ НАЧИН мерења брзине - казне стижу на кућну адресу
СИСТЕМ који фунционише потпуно аутоматски.
03. 07. 2025. у 19:09
Коментари (0)