МЕРЕ ВЛАДЕ СРБИЈЕ ДАЛЕ РЕЗУЛТАТЕ: МУП објавио статистику злочина у којима је коришћено ватрено оружје
СРПСКОЈ полицији је током маја месеца пријављено, а потом евидентирано, 16 кривичних дела у којима је ватрено оружје коришћено као средство извршења.
Фото: Танјуг/Милош Миливојевић/МУП
Масакри у ОШ Владислав Рибникар, селима Дубона и Мало Орашје спадају у тих 16 кривичних дела. У поређењу са мартом и априлом, у мају је смањен број кривичних дела у којима је ватрено оружје коришћено као средство извршења, показује званична статистика МУП-а Србије.
Ови резултети показује да су мере Владе Републике Србије, донете 5. маја почеле да дају позитивне резултате у домену (зло)употребе и незаконитог коришћења ватреног оружја.
Најчешћа кривична дела у којима се употребљава ватрено оружје су убиство, убиство у покушају, разбојништво, недозвољена производња, држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја.
У марту је евидентирано 18 кривичних дела са употребом оружја, у априлу 33 кривична дела, док је тај број у мају 16.
БОНУС ВИДЕО: ХАПШЕЊЕ ОЦА УБИЦЕ ИЗ МЛАДЕНОВЦА - Пронађен читав арсенал оружја
Препоручујемо
Беки у Београду био непожељан као Албанац - а хапшен и као српски националиста
02. 06. 2023. у 14:10
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала
На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.
11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39
Коментари (0)