БОМБАШУ ПОНОВО ПРОДУЖЕН ПРИТВОР: Земунац Ђорђе М. (28) појавиће се пред судом 6. октобра

ЗЕМУНЦУ Ђорђу М. (28), код кога је приликом хапшења 5. априла у Новом Саду пронађен килограм експлозива велике разорне моћи, поново је продужен притвор, и по том решењу може трајати до 13. новембра, а почетак главног претреса је заказан за 6. октобар.

БОМБАШУ ПОНОВО ПРОДУЖЕН ПРИТВОР: Земунац Ђорђе М. (28) појавиће се пред судом 6. октобра

Фото: В. Н.

Он се сумњичи за недозвољену производњу, држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја. Наредбом о спровођењу истраге, осумњиченом се на терет ставља да је, између осталог, носио и експлозив пентрит у великој количини, иако цивилима није дозвољено да поседују и носе то минско експлозивно средство. За то кривично дело запрећена је казна затвора од две до 12 година.

Ђорђе М. је ухапшен недалеко од зграде у Улици Илије Бирчанина у новосадском насељу Детелинара, а на снимку надзорне камере, у улазу у зграду у којој станује пензионисани полицајац Далибор Богдановић Боћа, који је и раније био мета "бомбашких" напада, види се да мушкарац осумњичен за ношење експлозивне направе, са заштитном маском преко лица и торбом улази у зграду без икаквих проблема, а после краћег задржавања је са истим ранцем, у ком је нађен експлозив, напустио зграду.

Фото: ПРиватна архива

Далибор Богдановић Боћа

Према незваничним сазнањима, импровизована експлозивна направа се налазила у плафону лифта, а претпоставља се да је мета напада био Богдановић и да је осумњичени тог дана дошао како би је узео и изнео из зграде.

Није искључено да је овај догађај повезан са оним од 15. јануара, када је полицији пријављено да је у тој згради постављена бомба, и тада је пронађен бицикл на којем се налазио мобилни телефон облепљен изолир-траком из ког су вириле жице.

ПОТЕРНИЦА

ЗА Далибором Богдановићем (на слици) је расписана потерница, јер се са Д. Ј. сумњичи за тешко убиство Уроша Стефановића (27) од 2. септембра у Цанкаревој улици у Новом Саду и рањавање Горана Ковачевића Горанца (47). Како се обојица осумњичених налазе у бекству, за њима је расписана потерница.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

СЛОБОДА КОЈОЈ ЈЕ ТЕШКО ОДОЛЕТИ: Зашто овог лета сви желе да пробају СУП даску?