НЕМА ИЗУЗЕЋА ТУЖИЛАЦА: Судски случај "Сентиних инспектора"

Слађана Матић

13. 05. 2024. у 14:25

Апелационо јавно тужилаштво у Београду одбацило је захтев Марка Драшковића, браниоца такозваних "Сентиних инспектора" Милана Исакова и Милоше Вешовића, којима се у Вишем судуу Београду суди за злоупотребу положаја, за изузеће троје тужилаца у том предмету - главног тужиоца Вишег тужилаштва Ненада Стефановића, тужиоца за корупцију Жељке Николаидис и поступајућег тужиоца Ане Ђуричић.

НЕМА ИЗУЗЕЋА ТУЖИЛАЦА: Судски случај Сентиних инспектора

Фото: С.Ј.М.

Захтев за изузеће је одбачен, јер подносилац није навео доказе за постојање неког од разлога за изузеће прописаних Законом, нити доказе за постојање околности које изазивају сумњу у њихову непристрасност у поступању.

Када је поднео захтев за изузеће на претходном суђењу прошле недеље Драшковић је рекао да тужилаштво пристрасно и да води кампању против инспектора 4. оделења за наркотике, док је тужилац Ђуричић казала да је тај захтев за изузеће само маневар одбране, како би се суђење одложило, јер су коначно нако шест претреса сви окривљени дошли у суд.

Иначе ово суђење ни једном до сада од октобра прошле године, када је први пут заказан претрес, није успело да се одржи, јер је увек неко од тројице окривљених био болестан. До сада је седам пута одложено. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује

"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".

22. 01. 2026. у 17:27

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: Види се да из авиона да је АИ - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.

22. 01. 2026. у 10:10

Коментари (0)

ШАРМАНТАН ЈЕ И ЗГОДАН: Ивана Николић признала - Волела бих да се заглавим у лифту са Чедом Јовановићем