"ВРАЧАРЦИ" ПРЕД СУДОМ: За данас најављен главни претрес против припадника криминалне групе оптужених за три убиства

Наташа Бијелић

26. 03. 2024. у 08:00

ПРЕД специјалним судом у Београду за данас је планиран пoчетак главног претреса против 38 оптужених за припадност "врачарској групи".

ВРАЧАРЦИ ПРЕД СУДОМ: За данас најављен главни претрес против припадника криминалне групе оптужених за три убиства

Фото МУП

Према наводима Тужилаштва, као организатори групе означени су Никола Вушовић (у бекству) и Урош Пиперски, који је на издржавању казне у затвору у Португалији због почињених кривичних дела у тој земљи. Као високорангирани припадник ове екипе именован је и Дарио Ђорђевић звани Декстер, који издржава казну у Аустрији због трговине наркотицима, а још петорица чекају изручење Србији из Црне Горе. У бекству су, поред Вушовића, још њих десеторица. У притвору у Београду је њих 20.

"Врачарцима" се на душу стављају убиства Александра Халабрина из Јаношика, поред Пландишта, затим Драгана Ристића Чађе у Калуђерици, као и Александра Шарца у Београду. Поред тога, терете се и за покушаје убиства сада покојног Лазара Вукићевића, Самира Дивљановића, Милоша Ниловића Руње, Андрије Зарића и Арсенија Стефановића. Тужилаштво их терети и за неовлашћену производњу, држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја и прање новца.

Припадници криминалне групе са Врачара, према оперативним информацијама полиције и безбедносних служби, блиски су са групом Вељка Беливука и Марка Миљковића. Сматра се да су заједно учествовали у пословима са дрогом, али и организовању и извршавању ликвидација за новац. "Врачарци", попут Беливукових припадника, како се сумња, блиски су са црногорским "кавачким кланом".     

БОНУС ВИДЕО - ЗАЈЕДНИЧКА ВЕЖБА: Кина, Русија и Иран са заједничком будућношћу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

Коментари (0)

РУС ПРИРЕДИО НЕВИЂЕН СКАНДАЛ: Колеге тенисери не могу да верују да се овако понашао! (ВИДЕО)