ЛЕГИЈА И СИМОВИЋИ СВЕДОЧЕ О УБИСТВУ ЋУРУВИЈЕ: Три сведока појавиће се пред Апелационим судом 6. марта

МИЛОРАД Улемек Легија и браћа Александар и Милош Симовић позвани су да сведоче пред Апелационим судом, пред којим 6. марта почиње завршна фаза процеса за убиство Славка Ћурувије, власника "Дневног телеграфа".

ЛЕГИЈА И СИМОВИЋИ СВЕДОЧЕ О УБИСТВУ ЋУРУВИЈЕ: Три сведока појавиће се пред Апелационим судом 6. марта

Фото: Архива "Новости"

Они ће, како су објавили УНС и Цензоловка, у суд бити спроведени из пожаревачког затвора Забела, у ком издржавају казне за убиство премијера Зорана Ђинђића, четвороструко убиство на Ибарској магистрали, убиство Ивана Стамболића итд.

FOTO: Arhiva novosti

 

Искази Легије, некадашњег команданта Јединице за специјалне операције, и браће Симовић, припадника “земунског клана”, битни су за доношење одлуке у случају оптужених Радомира Марковића, Милана Радоњића, Мирослава Курака и Ратка Ромића, којима се ставља на терет да су, у априлу 1999. године, организовали и убили Славка Ћурувију.

Улемек и браћа Симовић су у ранијим сведочењима пред тужиоцем изнели сазнања да је тадашњи први човек безбедносне службе Србије Радомир Марковић тражио да Ћурувија буде убијен, као и да су непосредни извршиоци били Мирослав Курак и Ратко Ромић.

Симовићи су се једном појавили на суђењу, у септембру 2016. године, али су одбили да сведоче јер су се, како су рекли, плашили за своју и безбедност својих породица због претњи које им стижу. Сва тројица су, међутим, потврдила да остају при исказима датим Тужилаштву за организовани криминал, 2014. године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

ХИТНО ПРЕКИНУЛА НАСТУП У ХРВАТСКОЈ: Познато стање Драгане Мирковић