ТУЖИЛАЦ ТРАЖИ 40 ГОДИНА ЗАТВОРА: Изрицање пресуде Јелени Шпаговић (26) за убиство Мајде Гаровић (80) најављено за 1. јун

ВИШЕ јавно тужилаштво у Београду затражило је у понедељак од Вишег суда да Јелену Шпаговић (26) осуди на максималну казну затвора од 40 година за тешко убиство девизне пензионерке Мајде Гаровић (80) у јуну 2019. године.

ТУЖИЛАЦ ТРАЖИ 40 ГОДИНА ЗАТВОРА: Изрицање пресуде Јелени Шпаговић (26) за убиство Мајде Гаровић (80) најављено за 1. јун

Фото: Новости архива

Тужилаштво сматра да је доказало да је Шпаговићева починила најтеже кривично дело, тешко убиство из користољубља. Поступајући тужилац је навела да је Шпаговић након убиства скинула са убијене жене минђуше и ланчић, и касније их продала, као и да је овим злочином избегла да јој врати дуг од 1.200 евра.

Са друге стране, одбрана је тврдила да није у питању тешко, већ обично убиство за које је запрећена казна до 15 година. Њен бранилац је навео да није узела од старице прстен и сат, који су пронађени поред њеног тела. Изрицање пресуде заказано је за 1. јун.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

КРАЈ ЗА БАЊАЛУЧАНЕ? Борац пред (не)могућом мисијом у Софији