НАСТАВЉЕНО СУЂЕЊЕ ЗА УБИСТВО БОЈАНА МИРКОВИЋА: Браниоци дали заменичко пуномоћје колегама
ПРЕД Вишим судом у Београду данас је саслушањем сведока настављено суђење петорици оптужених за подмукло убиство Бојана Мирковића (34) 12. новембра 2020. године у гаражи зграде у београдском насељу Белвил.
Фото: Твитер
Суђењу нису присуствовали браниоци оптужених из београдске коморе јер су у обустави рада, али су дали заменичко пуномоћје колегама адвокатима из других адвокатских комора које нису у обустави, речено је Танјугу у Вишем суду.
На суђењу је данас испитано пет сведока, а следеће суђење је заказано за 22. фебруар.
У овом случају Лазар Тејић (23) је оптужен као непосредни извршилац убиства.
Поред Тејића оптужени за тешко убиство у саизвршилаштву су и његов очух Бојан Ковачевић, Иван Никчевић и Душан Кокоруж, док се Филип Ивановић терети за помагање у извршењу тог кривичног дела.
За ово кривично дело запрећена је казна од најмање 10 година затвора, а као највиша им се може изрећи и доживотни затвор.
Тејић је оптужен и за кривично дело недозвољена производња, држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја.
Сви оптужени су ухапшени десетак дана након убиства, и даље се налазе у притвору.
Истрага против њих је спроведена због сумње, да су Кожух, Тејић, Ковачевић и Никчевић по претходном договору, учествовали у убиству Мирковића.
Надлежни органи пронашли су оба пиштоља из којих је пуцано на Мирковића, бицикл којим је непосредни извршилац дошао на место извршења и којим се после удаљио.
Такође је пронађен ГПС уређај који је коришћен за праћење Мирковића пре убиства.
- Биолошки трагови и временско-просторна анализа потврђују умешаност свих окривљених - истакло је раније тужилаштво.
Мирковић је приликом убиства код себе имао лажна документа на друго име.
БОНУС ВИДЕО:
ШАРИЋЕВА ВИЛА НА ДЕДИЊУ: Марица напушта гаражу велелепног здања
Препоручујемо
СУЂЕЊЕ ЗА УБИСТВО У БЕЛВИЛУ: Лазар Тејић признао да је убио Бојана Мирковића
13. 10. 2021. у 14:11
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)