НАКОН ДЕВЕТ ОДРЖАНИХ И 12 ОДЛОЖЕНИХ РОЧИШТА: Убици власника Техничког прегледа се и даље суди
УБИСТВО Предрага Перића, власника Техничког прегледа у Житорађи, које се догодило 23. јула 2017. године, још увек није добило судски епилог, иако је прва оптужница против осумњиченог Владице Петровића, из села Прекодолца код Владичиног Хана, подигнута још 5. децембра 2018. године.
Виши суд Врање
У Вишем јавном суду који води поступак нису одговорили на наша питања у којој је фази поступак, али како незванично сазнајемо, он улази у завршну фазу и до сада су саслушана чак 24 сведока и вештака.
- Након спроведене истраге тужилаштво је 5. децембра 2018. године подигло прву оптужницу, која је враћена на допуну истраге, да би друга била подигнута 4. јануара 2019. године након допуне истраге, али је и ова оптужница враћена на допуну, тако да је 13. марта прошле године поднета трећа оптужница због кривичног дела тешко убиство – кажу у Вишем јавном тужилаштву.
Новостима је потврђено да је у овом поступку до сада одржано девет рочишта, а да је чак 12 одложено и то углавном због недоласка браниоца на главни претрес. Наредно рочиште заказано је за 18. новембар. Оптужени се иначе налази на издржавању казне у Нишу, по пресуди Основног суда у Сурдулици за друго дело, а казна му истиче у јануару следеће године.
Подсећамо да је познати бизнисмен из Житорађе пронађен у локви крви испред Техничког прегледа чији је власник, у истрази је касније доказано да је лишен живота због користољубља.
ТРАМП ШОКИРАН И ОГОРЧЕН ЗБОГ НАПАДА НА ПУТИНОВУ РЕЗИДЕНЦИЈУ: Детаљи разговора америчког и руског председника
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је шокиран и огорчен покушајем Кијева да изведе напад на државну резиденцију председника Русије Владимира Путина, изјавио је помоћник председника Руске Федерације Јуриј Ушаков.
29. 12. 2025. у 17:38
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да је спреман да се састане са руским председником Владимиром Путином у било ком формату, али да је за то потребно да се ''речи и дела'' руског лидера подударају.
29. 12. 2025. у 13:08
Коментари (0)