НОВИ СВЕДОК НА СУЂЕЊУ МУСТАФИ: Цали командовао из школе

НА поподневном делу суђењу некадашњем комаданту ОВК Саљиху Мустафи у Специјалном суду Косова у Хагу, а због ратног злочина над шест Албанаца у априлу 1999. године, сведочење је започео нови заштићени сведок који се води под бројем "4600".

НОВИ СВЕДОК НА СУЂЕЊУ МУСТАФИ: Цали командовао из школе

Фото: Принтскрин Јутјуб

Он је испричао да је Мустафа био познат под надимком Цали и да је група БИА којом је командовао била стационирана у селу Злаш на врху планине Гољак.

- Команда је била прво смештена у згради школе, а онда у кући Фатмира Сопија, док је јединица била у засеоку Краснићијевих. У Злашу су били стационирани све док није почело бомбардовање и напад српских снага.

Сведок "4600" је одговарајући на питања тужиоца рекао да је Агром Џемајли био начелник обавештајне службе 153 бригаде ОВК, али да је наређења добијао из штаба оперативне зоне и да је сам имао овлашћења да нареди да се неко ухапси.

Остатак исказа овог сведока одвијао се на седници затвореној за јавност, тако да се не зна шта је све испричао. Суђење се наставља сутра.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

Игра је подигнута на виши ниво уз ове бонусе добродошлице без услова