АКЦИЈА РОАДПОЛ У 34 ЕВРОПСКЕ ЗЕМЉЕ: На удару прекорачење брзине у саобраћају

Загорка Ускоковић

03. 08. 2025. у 13:22

Припадници Министарства унутрашњих послова, Управе саобраћајне полиције, од сутра па до 10. августа 2025. године, спроводиће међународну акцију појачане контроле саобраћаја усмерену на откривање и санкционисање прекршаја прекорачења брзине.

АКЦИЈА РОАДПОЛ У 34 ЕВРОПСКЕ ЗЕМЉЕ: На удару прекорачење брзине у саобраћају

Foto: Zoran Jovanovic

Акција ће истовремено бити спроведена у 34 европске државе чланице организације ROADPOL (мрежа саобраћајних полиција Европе).

Саобраћајна полиција ће свакога дана ангажовати све расположиве уређаје за мерење брзине кретања, док ће на ауто-путевима бити мерена и просечна брзина кретања возила.

Министарство унутрашњих послова скреће пажњу да је неприлагођена брзина и даље највећи проблем безбедности саобраћаја у нашој земљи, имајући у виду да је готово половина саобраћајних незгода са погинулим лицима последица неприлагођене брзине.

Како би се очувало што повољније стање безбедности саобраћаја у наставку летње туристичке сезоне, апелујемо на возаче да поштују прописано ограничење брзине и да прилагоде брзину кретања постојећим условима саобраћаја, имајући у виду да се на свим важнијим путним правцима очекује појачан интензитет саобраћаја.

Подсећамо да су припадници саобраћајне полиције током прве међународне акције појачане контроле брзине која је спроведена у априлу ове године за недељу дана открили готово 27.000 прекршаја прекорачења брзине, од чега 5.500 у зонама пешачких прелаза где су вршене мере појачане контроле брзине у циљу заштите пешака.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЈЕДНА ГРЕШКА ИХ КОШТАЛА ЖИВОТА: Откривен узрок несреће у којој су страдали Ана Радовић и њен пријатељ (ФОТО)

ЈЕДНА ГРЕШКА ИХ КОШТАЛА ЖИВОТА: Откривен узрок несреће у којој су страдали Ана Радовић и њен пријатељ (ФОТО)

АУТОМОБИЛ са телима Ане Радовић (20) и Александара Масалушић (37) пронађен је јуче на магистралном путу Пожега-Чачак, а прве информације из истраге указују да је узрок тешке несреће пребрза вожња, односно неприлагођена брзина условима на путу.

27. 11. 2025. у 18:47

У ХИТНОЈ ПОМОЋИ СЕ ЈАВИЛИ НА ПОЗИВ СА АНИНОГ ТЕЛЕФОНА: Новости откривају шта се дешавало након страшне несреће код Чачка

У ХИТНОЈ ПОМОЋИ СЕ ЈАВИЛИ НА ПОЗИВ СА АНИНОГ ТЕЛЕФОНА: "Новости" откривају шта се дешавало након страшне несреће код Чачка

АНА Радовић (20) из Чајетине и њен пријатељ Александар Масалушић (37) погинули су у тешкој саобраћајној несрећи у Овчарско-кабларској клисури, када су се сурвали са пута Чачак-Пожега, а након несреће са Аниног телефона "ајфон" упућен је позив хитној помоћи, сазнају "Новости".

27. 11. 2025. у 14:19

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Револуција у трансплантацији косе