ИЗГОРЕО ЦЕО ОСМИ СПРАТ: Ватрогасци угасили пожар у Чачку, хитна помоћ одвезла жену која је, нехотице, изазвала ватрену стихију (ФОТО/ВИДЕО)
У ПОЖАРУ који је избио око 18.40 часова у стамбеној згради у Улици Данице Марковић на Љубић кеју у Чачку, изгорео је цео осми спрат, са шест станова.
Фого В. ИЛИЋ
Узрок пожара је, највероватније, неугашена свећа коју је једна од станарки са спрата запалила. Како нам је рекла запалила је за угинулог пса, у прозору стана.
- Мени је пас угинуо и ја сам запалила свећу. Ставила сам је у прозор, а поред и вештачко цвеће. Након тога сам изашла на кратко, а кад сам прилазила згради видела сам пламен и ватрогасце - рекла нам је очајна В. М., у чијем стану је избио пожар.
Ватра је убрзо захватила кров зграде, а на место несреће стигле су четири ватрогасне екипе. Зграда је евакуисана, па је почела борба са ватрогасном стихијом. На срећу, према првим информацијама, нико није повређен.
Пожар је локализован око 20.30 часова, али су се повремено појављивали мањи пламенови, тако да је борба ватрогасаца трајала неколико сати.
Станари су све време били испред зграде, у којој је искључена струја.
Очајна В. М. је покушала да уђе у стан, у чему су је спречили ватрогасци. Уз јауке и сузе, одвела ју је хитна помоћ.
БОНУС ВИДЕО - ПОЖАР ЛОКАЛИЗОВАН УПРКОС НЕПРИСТУПАЧНОМ ТЕРЕНУ: Начелник за ванредне ситуације за "Новости"
Препоручујемо
ГОРИ ЗГРАДА НА КЕЈУ: Пожар у Чачку, велики број ватрогасаца на терену (ФОТО/ВИДЕО)
05. 03. 2024. у 19:35
ПОЖАР НА СВЕТОЈ ГОРИ: Ватрена буктиња "прогутала" део манастира (ВИДЕО)
05. 03. 2024. у 10:43
ПОТПИСУЈЕ СЕ ИСТОРИЈСКИ УГОВОР: Војводина постаје чвориште Европе, креће градња гигантске саобраћајнице (ФОТО/ВИДЕО)
ПРОЈЕКАТ Осмех Војводине обухвата изградњу 185 км брзе саобраћајнице, са 46 мостова и 34 надвожњака, чиме се смањује време путовања.
18. 03. 2026. у 09:30
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)