ОВО ЈЕ СРБИН КОЈИ ЈЕ ПРОНАЂЕН МРТАВ У БУГАРСКОЈ: Поред његовог леша пронађен још један мртав човек

С.БАБОВИЋ

03. 01. 2023. у 13:39

Д. Г. (55) пореклом из Трстеника је планинар који је настрадао у Бугарској, сазнају „Новости”.

ОВО ЈЕ СРБИН КОЈИ ЈЕ ПРОНАЂЕН МРТАВ У БУГАРСКОЈ: Поред његовог леша пронађен још један мртав човек

Фото: Приватна архива

Његово тело је нађено поред тела бугарског туристе Пламена Христова (68), на планини Пирин, недалеко од врха Вихрен. У Планинарском клубу „Љуктен” из Трстеника, чији је Д. Г. био дугогодишњи члан, занемели су од вести.

- Нисмо могли да верујемо шта смо чули, Драган је био са нама од малих ногу, сјајан човек, планинар, ултрамаратонац, пропутовао је свет - каже за „Новости” председник Планинарског клуба „Љуктен” из Трстеника. - Немамо више информација осим вести да се догодила трагедија... Пирин је планина чији је Вихрен највиши врх, то је практично стена.

Фото: Приватна архива

Временски услови на Пирину знају да буду веома неповољни када дува јак ветар. Д. Г. је живео ван Трстенка у задње време, водио је успешну фирму. Био је страствени планинар и ултрамаратонац, а посебно се бавио планинским трчањем. Саговорници „Новости” описују га као изузетног човека и пријатеља, спортисту.

Његова породица живи у Аустрији. Према незваничним сазнањима „Новости”, породица је обавештена о догађају и кренули су пут Србије.

У Бугарској медији о трагедији извештавају већ данима. Нестанак Пламена Христова пријављен је 26. децембра. Спасиоци су тешко приступачном терену данима покушавали да приђу, да би 2. јануара дефинитивно било објављено да су пронађена два тела, а међу њима је једно лице идентификовано као Христов. Не искључује се могућност да је Трстеничанин у ствари страдао тако што је несебично хтео да помогне туристи у невољи, али истрага је у току.

БОНУС ВИДЕО - ВРИСКА И ПАНИКА: Тоне познати сплав "Фристајлер"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (2)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута