УХАПШЕНИ ТЕРОРИСТИ ТЗВ. ОВК НА ХОРГОШУ: Албанци "пали" на граничном прелазу, осумњичени за ратне злочине
СРПСКА полиција ухапсила је на граничном прелазу Хоргош двојицу Албанаца са Косова и Метохије за које се сумња да су починили ратни злочин у Ораховцу 1999. године.
Фото: Д. Дозет/З. Јовановић Мачак/Википедија
Због ових сумњи приведени су X. Е. (49) и Б. Е. (52) и терете се за ратни злочин против цивилног становништва.
Како се сумња они су 9. августа 1999. године у Ораховцу у саизвршилаштву са више припадника такозване ОВК уз употребу физичке силе, ватреног оружја и озбиљних претњи по живот и тело отели цивила српске националности Ј. М. и одвели га у непознатом правцу.
Отетог Србина од тада нико више није видео, изгубио му се сваки траг и данас се води као нестало лице.
Осумњиченим Х. Е. и Б. Е. је по налогу јавног тужиоца Тужилаштва за ратне злочине, одређено задржавање до 48 сати у ком року ће уз кривичну пријаву бити приведени на саслушање.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске
ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.
14. 07. 2026. у 19:45
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)