МАСОВНО ХАПШЕЊЕ У НИШУ ЗБОГ КОРУПЦИЈЕ: Пало шест особа, откривена шема прања новца
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције, Одељења за борбу против корупције, по налогу Посебног одељења за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Нишу, у наставку акције борбе против корупције и финансијског криминала, ухапсили су шест особа због постојања основа сумње да су извршиле кривична дела прање новца.
Фото: Shutterstock/Илустрација
Ухапшена су одговорна лица „Цонал Гроуп“ доо - Б. Ч. (71) и Љ. Ч. (41), одговорно лице „Беоброд“ доо А. Ш. (46), запослени у „Цонал Гроуп“ доо, И. Б. (40) и В. Ж. (53), као и С. Ц. (32).
Они се сумњиче да су од фебруара до јуна ове године извршили пренос имовине, новца у укупном износу више од 500.000 евра, са знањем да та имовина потиче од фиктивног правног посла.
За тај посао осумњичени су сачињавали пословну документацију са неистинитом садржином и тако омогућили да се по основу увећаних фактура и фиктивних услуга транспорта са рачуна „Цонал Гроуп“ изврши пренос новчаних средстава у износу од 501.586 евра на рачун ПД „Медитареан Логистиц“ које је регистровано ван територије Србије.
Како се сумња, са рачуна наведеног привредног друштва новац је враћан у Србију уплатама на рачун ПД „Беоброд“ на основу услуга транспорта у износу од 316.905 евра, а разлика од 184.680 евра је подигнута са рачуна ПД „Медитареан Логистиц“ и враћена на руке Б. Ч. и Љ. Ч., при чему је одговорно лице „Медитареан Логистиц“ засебно задржавало провизију од 7% од сваке појединачне уплате (укупно 12.928 евра).
Осумњичени А. Ш. је предао 20.000 евра Б. Ч., а он И. Б. када су ухапшени.
Кривичном пријавом је обухваћена још једна особа за којом се трага.
Осумњиченима је одређено задржавање до 48 часова, након чега ће, уз кривичну пријаву, бити спроведени у надлежно тужилаштво.
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)