ЧЕТВОРИЦИ ПРИТВОР ОД 30 ДАНА: Покренута истрага за напад на Зорана Голеа у Инђији на Бадњи дан

Љиљана Прерадовић

10. 01. 2025. у 11:09

Судија за претходни поступак Вишег суда у Сремској Митровици, након саслушања, одредио је притвор од 30 дана четворици осумњичених за насиље на Бадње вече у Инђији, којом приликом је нападнуто троје људи, а повредама задобијеним оштрим предметом подлегао је Зоран Голе (44).

ЧЕТВОРИЦИ ПРИТВОР ОД 30 ДАНА: Покренута истрага за напад на Зорана Голеа у Инђији на Бадњи дан

фОТО СК

Како је саопштено, Више јавно тужилаштво у Сремској Митровици донело је наредбу о спровођењу истраге према осумњиченима.

Истрагом су обухваћени Милош Шушиловић Костић (41) из Сремских Карловаца, због основане сумње да је извршио кривично дело убиство у покушају и кривично дело лака телесна повреда, Ђорђе Боснић (29) из Инђије због основане сумње да је извршио кривично дело помоћ учиниоцу после извршеног кривичног дела и кривично дело насилничко понашање, док се Стојан Дивић (36) и Александар Слепчевић (36) из Инђије сумњиче да су извршили кривично дело насилничко понашање.

Милошу Шушиловићу Костићу притвор је одређен да не би могао да утиче на сведоке, да не понови кривично дело, јер је реч о осуђиваној особи и због узнемирења јавности.

Ђорђу Боснићу, Стојану Дивићу и Александру Слепчевићу притвор је одређен да боравком на слободи не би могли да утичу на сведоке и опасности да ће у кратком временском периоду поновити кривично дело, јер је, како наводе у Вишем суду у Сремској Митровици, реч о особама које су правоснажно осуђиване.

Њих четворица су претходно били приведени у Више јавно тужилаштво у Сремској Митровици које је донело наредбу о спровођењу истраге. Пред тужиоцем Боснић, Дивић и Слепчевић су изнели своју одбрану, док је Шушиловић Костић искористио своје право да не предочава своју одбрану, односно, бранио се ћутањем.

Подсетимо, они се сумњиче да су у понедељак, 6. јануара, на Бадње вече, око 23 часа у Сремској улици у Инђији, испред породичне куће оштрим предметом нанели убодне ране опасне по живот Зорану Голеу, од којих је он преминуо.

Претходно су се, како се сумња, у Улици Ђорђа Војиновића у Инђији, сукобили са двадесеттрогодишњим и двадесетчетворогодишњим мушкарцем којима су нанели повреде, због чега им се на терет ставља и кривично дело лака телесна повреда.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

НЕ ДИРАЈТЕ НАМ ПАРАДУ! Руси прете Кијеву моћним оружјем: Ако испалимо 2или3, то је као нуклеарни удар

"НЕ ДИРАЈТЕ НАМ ПАРАДУ!" Руси прете Кијеву моћним оружјем: "Ако испалимо 2или3, то је као нуклеарни удар"

РУСКИ председник Владимир Путин упозорио је Кијев да ће, ако украјински дронови покушају да покваре војну параду на Црвеном тргу у Москви, у знак одмазде уследити масовни ракетни удар на центар Кијева.

06. 05. 2026. у 11:53

Коментари (0)

Понуда дана: Нови концепт агенције Big Blue за лакши избор летовања