ОБАВЉЕН РАЗГОВОР СА ДЕТЕТОМ: Нови детаљи инцидента у Владичином Хану: Васпитачица га ударила и стискала за руку? Ево шта следи

ДЕЖУРНИ тужилац у ОЈТ Владичин Хан потврдила је след догађаја у вези пријављивања случаја у вртићу у Владичином Хану. Она је прецизирла и даље радње које ће предузети Тужилаштво.

ОБАВЉЕН РАЗГОВОР СА ДЕТЕТОМ: Нови детаљи инцидента у Владичином Хану: Васпитачица га ударила и стискала за руку? Ево шта следи

Foto: Shutterstovk/archideaphoto

- Докторка Дома здравља у Владичином Хану пријавила је Тужилаштву да је доведено дете у пратњи мајке. Пријављено је да је васпитачица ударила дете у пределу "тура" и стиснула за леву руку како би га сместила да спава.. Прикупљају се потребна обавештења. Дете је рођено 2018. - наводи дежурни тужилац.

Како медији сазнају обављен је и разговор са дететом који још увек није достављен тужилаштву. Након прикупљања свих обавештења биће накнадна консултација и све ће бити достављено на разматрање.

Претпоставља се да се дете вероватно пожалило родитељима.

- Најпре би требало утврдити о чему се све ради у овом случају па се онда одлучује накнадно, то је у овој фази поступка. Са васпитачицом је потребно обавити разговор, биће прикупљена обавештења и накнадно одлучено о даљем току. Доктори пријављују углавном Тужилаштву овакве повреде - наводи дежурни тужилац.

Тужилаштво је обавестило просветног инспектора, како би просветна инспекција одрадила свој део посла.

- Обавестили смо просветну инспекцију о случају, а они ће даље да предузму мере из њихове надлежности - наведено је од стране дежурног јавног тужиоца у ОЈТ Владичин Хан.

У истом вртићу у Владичином Хану подсећања ради, крајем 2022. године (27. децембра) четворогодишњи дечак прогутао је жир, након чега је у тешком стању пребачен у Универзитетски клинички центар у Нишу, где је оперисан, али је нажалост преминуо.

У том случају васпитачица је суспендована са радног места оптужена и у току је поступак пред судом, потврђено је у ОЈТ у Владичином Хану.

Поступак се води пред Основним судом у Сурдулици.

БОНУС ВИДЕО: КО ЈЕ КРИВ ЗА СМРТ БЕБЕ ИСКРЕ? Протест у Никшићу, директорка опште болнице једва избегла линч

(Курир)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

ЛУДИЛО МУНДИЈАЛА: ФИФА продаје траву!