ЗЕМУНАЦ ОПТУЖЕН ЗА НЕДОЗВОЉЕНО ПОСЕДОВАЊЕ ОРУЖЈА: Тужилаштво тражи годину и четири месеца затвоора
Треће основно јавно тужилаштво у Београду је данас поднело оптужни предлог против З.Р. (51) збогсумње да је извршио кривично дело неовлашћена производња, држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја.
Фото: Танјуг/Милош Миливојевић
Кривично дело је окривљени извршио 23. новембра 2023. године у Земуну, у стању урачунљивости на тај начин што је неовлашћено држао пет пиштољских метака калибра 7,62×25мм ТТ, у једној хируршкој рукавици на столу дневне собе, које му је приликом хапшења, полиција запленила и одузела.
Треће основно јавно тужилаштво у Београду је предложило да суд З.Р. огласи кривим и осуди га на казну затвора у трајању од 1 године и 4 месеца и изрекне му новчану казну у износу од 100.000 динара.
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
МНОГО ЈЕ ЛУДА, БРАТЕ, БЕЖИ! Шабан убеђивао водитеља да не жени певачицу: "Нађи неку фину!"
ПОКОЈНИ краљ народне музике, Шабан Шаулић, био је човек кога су сви обожавали, а многи и дан-данас памте његове савете и критике.
05. 11. 2025. у 10:44
Коментари (0)