УХАПШЕНО ТРОЈЕ СУБОТИЧАНА: Помагали Машану Лубарди да илегално превезе дете преко границе
Због сумње да су Машану Лубарди помогли да користећи туђа документа пређе границу са Мађарском на Граничном прелазу Келебија и из земље, без дозволе мајке, одведе малолетног сина, ухапшени су Игор С. (39), Марко П. (36) и Н. С. (34).
Фото: Фејсбук
Игор и Марко су слободе лишени 22. априла, док је трећи учесник ухапшен два дана касније.
-Њима се ставља на терет да су између 13. и 14. априла, по претходном договору, извршили кривично дело недозвољен прелаз државне границе и кријумчарење људи, као и навођење на оверавање неистинитог садржаја. Лицима је одмах одређен притвор – потврдили су „Новостима“ у Основном јавном тужилаштву у Суботици. – И. С. је 28. априла са ОЈТ закључио споразум о признавању кривичног дела, те је осуђен на казну затвора за кривична дела прелаз државне границе и кријумчарење људи, као и навођење на оверавње неистинитог садржаја. Против друга два осумњичена истрага је у току.
Наиме, сумња се да су Суботичани својим аутом преко границе с Мађарском превезли дечака и његовог оца са туђим пасошима, а како се раније писало, Машан Лубарда им је за то платио 200 евра. Нестанак детета пријавила је мајка Јелена Аврамовић.
Препоручујемо
САЧЕКУША НА ЗВЕЗДАРИ: Маскирани нападачи чекићем претукли жртву, мушкарац тешко повређен
07. 02. 2026. у 17:44
СПРЕЧЕНА ЛИКВИДАЦИЈА У ПОСЛЕДЊИ ЧАС: У Новом Пазару ухапшене две особе
07. 02. 2026. у 16:16
ЗЕЛЕНСКИ, МРТВИ СУ: Стравичан снимак и брутална порука, јавио се Кадиров (ВИДЕО)
ЧЕЧЕНСКИ лидер Рамзан Кадиров објавио је снимак ликвидације украјинских војника у Костјантињивки у Доњецкој области у Украјини на свом Телеграм каналу.
07. 02. 2026. у 17:05
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)