УХАПШЕН ЗАПОСЛЕНИ У ЗАТВОРУ У ПАНЧЕВУ: Притворенику дозволио да телефонира, а од мајке тражио 5.000 евра
У НАСТАВКУ борбе против корупције, полицијски службеници Министарства унутрашњих послова, УКП, Одељења за борбу против корупције, у сарадњи са Полицијском управом за град Београд, а по налогу Вишег јавног тужилаштва у Београду, Посебног одељења за сузбијање корупције, ухапсили су Б. Х. (1985) због постојања основа сумње да је извршио кривична дела злoупотреба службеног положаја и трговина утицајем.
Д. Ристић
Он се сумњичи да је, у периоду од 16. јуна до 21. септембра 2021. године, злоупотребио службени положај, тако што је као запослени на руководећем радном месту у Казнено-поправном заводу Панчево ступио у контакт са једним притвореником коме је из своје канцеларије омогућио да у више наврата телефонира без знања и сагласности суда.
Од притвореникове мајке је, како се сумња, у више наврата захтевао новац у износу од 5.000 евра, како би посредовао да се овом притворенику омогући останак у Казнено-поправном заводу Панчево и након правоснажности пресуде, а себи прибавио противправну имовинску корист.
Осумњиченом је одређено задржавање до 48 часова, након чега ће, уз кривичну пријаву, бити приведен надлежном тужилаштву.
БОНУС ВИДЕО:
НАЂЕНО ТЕЛО У НИШАВИ: Полиција на лицу места
Препоручујемо
ВЕЛИКА АКЦИЈА ПОЛИЦИЈЕ: "Пао" још један припадник Беливукове екипе!
29. 03. 2022. у 20:58
САСЛУШАНА ДВОЈИЦА ОСУМЊИЧЕНИХ ЗА ПРАЊЕ ПАРА: Блокирани им милиони и некретнине
29. 03. 2022. у 14:52
ОТМИЦА У ПОЖАРЕВЦУ: Увукао у кола супругу и њену сестру (16), па их одвезао у Београд
29. 03. 2022. у 16:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (1)